Viroterapija

Informācija par recepšu medikamentiem ir pieejama vienīgi veselības aprūpes speciālistiem!

Vai esat veselības aprūpes speciālists?

/

Viroterapija


Onkolītiskā viroterapija ir vēža ārstēšana, kurā izmanto vīrusu, kas ir spējīgs atrast un iznīcināt vēža šūnas cilvēka organismā. Tā pagarina bezrecidīvu periodu, uzlabo pacientu dzīvildzi un dzīves kvalitāti. Šobrīd vēža viroterapijas sektoru pārstāv tikai viens reģistrēts ģenētiski nemodificētu vīrusu saturošs medikaments.

Viroterapija ir droša un efektīva vēža ārstēšana ar minimālām blaknēm. Visizplatītākais simptoms – ir subfebrīla temperatūra 1-3 dienas.

Viroterapija ir ļoti nozīmīga to audzēju ārstēšanā, kuri nav jutīgi pret staru terapiju vai ķīmijterapiju, piemēram, melanomas ārstēšanā.

Viroterapija ir atzīta par drošu un efektīvu vēža ārstēšanas metodi. 

Viroterapijas efektivitāte ir pierādīta vairākos klīniskajos pētījumos. Piemēram, 2015. gadā medicīnas žurnāls Melanoma Research publicēja pētījumu, kurš parādīja, ka melanomas pacientiem, kuri bija saņēmuši viroterapiju, bija 4-6 reizes lielāka iespējamība izdzīvot, nekā tiem pacientiem, kuri viroterapiju nesaņēma.

 

Publikācijā medicīnas žurnālā APMIS (Acta Pathologica, Microbilogica Et Immunologica Scandinavia) detalizēti aprakstīta 4. stadijas histiocitārās sarkomas, 3. stadijas sīkšūnu plaušu vēža un 4. stadijas melanomas pacientu , kuri saņēmuši viroterapija ar medikamentu, kas izstrādāts Latvijā. Pacienti viroterapiju ir saņēmuši ilgstoši un ir pārsnieguši dzīves ilgumu, kāds raksturīgs pie šādām diagnozēm, viņu veselības stāvoklis un dzīves kvalitāte ir ievērojami uzlabojusies.

Melanomas metastāzes galvas smadzenēs ar nenoskaidrotu primāro perēkli. Ārstēšana ar ECHO-7 onkolītisko vīrusu: klīniskais gadījums

Lasiet vairāk Frontier žurnāla interneta vietnē.

Links uz šo rakstu atrodams te.

Īsumā no raksta ievada angļu valodā:

Melanoma Unknown Primary Brain Metastasis Treatment with ECHO-7 Oncolytic Virus: A Case Report

Melanoma is considered an aggressive malignancy with a tendency of forming metastasis in the brain. Less than 10% of all melanoma cases present with unknown primary tumor location. This diagnose is yet to be fully understood, because there are only theoretical assumptions about the nature of the disease. Melanoma brain metastases have many severe side effects and, unfortunately, any disease related to the brain has limited therapeutic options due to the blood–brain barrier. The course of the disease after a treatment course is complicated to predict, and it is difficult to obtain long-lasting remission. In this report, we describe a female patient with unknown primary melanoma brain metastasis treated with the oncolytic ECHO-7 virus after brain surgery. The patient has been stable, as monitored by magnetic resonance imaging, for more than 3.8 years with ongoing therapy. The median expected overall survival from the time of diagnosis is approximately 5 months. Additional positive effect could have been gained from use of the intranasal administration route, which is considered effective due to the direct anatomical connection between the nasal cavity and the central nervous system. However, further studies are required to fully understand this mode of drug administration. Read more.

Pieteikties konsultācijai!

Lai saņemtu konsultāciju par iespējamību pielietot viroterapiju jūsu konkrētajā gadījumā, lūdzu, aizpildiet formu.