Sekojam līdz onkoloģisko pacientu kāpienam Monblānā

No 29. jūlija līdz 12. augustam Ainas Mucenieces Viroterapijas fonds sadarbībā ar “Kalnu Grupu” rīko onkoloģisko pacientu atbalstam veltītu kāpienu “Kāp cīņai pret vēzi” Eiropas Alpos  ar mērķi  sasniegt Monblāna virsotni. Kāpienā piedalās  onkoloģiskie pacienti  no Latvijas, ASV, Ukrainas, Krievijas un Čečenijas.

Delegācija 29. jūlija agrā rītā, no lidostas Rīga, uzsāka savu ceļu pretī Monblāna virsotnei, dodoties uz Ženēvu, kur turpinās savu ceļu uz Francijas Alpu pakājē esošo pilsētu Šamonī. Šamonī kāpiena dalībnieki, divu nedēļu laikā, apgūs alpīnisma iemaņas, kā arī dosies ceļā, lai saniegtu kalna virsotni.

Zoja Sokolova
Zoja Sokolova

Šī projekta mērķis ir iedrošināt un iedvesmot onkoloģiskos pacientus slimības uzveikšanai, popularizēt pretstāvi slimībai, kā arī veicināt dzīves kvalitātes saglabāšanu arī ārstēšanās periodā.

“Kāp cīņai pret vēzi” laikā ārstu izvērtētās aktivitātēs piedalīsies astoņi onkoloģiskie pacienti, kuri sekmīgi cīnās vai jau ir uzveikuši ļaundabīgo audzēju.

Kāpienā piedalīsies Džeina Beilija (ASV), Elita Bušmane, Indra Vālande, Jevgēņijs Odincovs, Zane Cinglere – Kraukle (Latvija), Kristina Jakovenko (Ukraina), Soļižans Elsunkajevs (Čečenija), un Zoja Sokolova (Krievija). Kāpiena instruktori būs Latvijā labi pazīstamie alpīnisti Kristīne un Kristaps Liepiņi.
Kristina Jakovenko
Kristina Jakovenko

Pasākuma laikā dalībnieki dalīsies ar savu pieredzi un dzīvesstāstiem, kuri tiks publicēti video dienasgrāmatās sociālo mediju Facebook, Twitter, YouTube platformās, lai veicinātu sabiedrības izpratni par onkoloģiskajām saslimšanām un iedvesmotu citus pacientus.

Projekta noslēgumā notikums un dalībnieku stāsti tiks iekļauti dokumentālajā filmā.

 Soļižans Elsunkajevs
Soļižans Elsunkajevs

 

#Cancer #virotherapy #cancerclimb #viroconsultations #virotherapyfoundation

Sīkāka informācija par projektu http://www.virotherapyfoundation.org/lv/2017/07/29/sacies-onkologisko-pacientu-kapiens-monblana/